Sel aastal osaleme oma ühinguga esimest korda Annetamistalgutel, mis on  mujal maailmas tuntud Giving Tuesady nime all. Annetusi kogudes järgime annetuste kogumise head tava.

Mille jaoks me annetusi kogume?

Eesti Lugemisühingu nõul ja toel on õpetajad loonud aastate jooksul Eesti lasteaedadesse ja koolidesse palju mõnusaid Lugemispesi, mis pakuvad lastele nende õpikeskkonnas mitmekesiseid tegutsemisvõimalusi. Lugemispesades leidub lisaks raamatutele ka ohtralt kõnearendusmaterjale, lauamänge, jutuvestmisele õhutavaid vahendeid, pildikaarte, joonistamis- ja kirjutamisvahendeid jne.

Lugemispesa tõeliseks toimimiseks on regulaarselt vaja uuendada seal olevaid raamatuid. Hetkel näeme aga, et lugemispesades napib kaasaegseid ilusate piltide ja sisuka tekstiga lasteraamatuid. 

Annetades meie arvelduskontole EE471010220038452018

saame osta kvaliteetseid pildiraamatuid Lugemispesadesse üle Eesti (vt Lugemispesade kaarti SIIN) - just niipalju kui palju raha koguneb.

  • 15 % annetustega kogutud summast läheb raamatute kogumise ja vahendamisega kaasnevate kulude katteks.
  • Raamatud saadame pesadesse õpetajatele märtsikuu, hiljemalt 30. märtsil Lugemispesade projekti üritusel Tallinnas.

NB! Lugemisühing on alates 2001. a kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja. Tänu sellele saab eraisik annetada maksuvabalt, kui ta kirjutab ülekande tegemisel selgituse lahtrisse oma isikukoodi.  

Juriidiline isik peab iga aasta lõpus valima, kas tehtud annetuste puhul arvestab ta piirmäära 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% sama aasta sotsiaalmaksuga maksustatavatest väljamaksetest (palgafondist). Annetused deklareerib annetaja igakuiselt vormil TSD lisa 5 (TuMs §49), mis nt koos maksekorraldusega ongi tehingu aluseks ja tõestuseks. Soovi korral võib sõlmida lepingu.

„Kui sulle ei meeldi lugeda, siis pole sa lihtsalt leidnud õiget raamatut“- J.K. Rowling