Uudised

Pildiraamatute ettelugemist õpetava 3MR koolitusprogrammi (õppekava) ja metoodika tutvustus on internetis järelvaadatav

Kes ei saanud osaleda Lugemisühingu 3MR pildiraamatuprojekti tutvustaval seminaril "Kas pildiraamatumaagiat saab õpetada?" 25. veebruaril 2021 Lastekirjanduse Keskuses, siis nüüd on koha peal filmitud ettekanded nähtavad Youtube’i kanalil Eesti Lugemisühing Pildiraamatu maagid

Osale fotokonkursil "Loeme koos imelisi pildiraamatuid!"

Ootame fotosid, kus täiskasvanud (ema-isa, vanaema-vanaisa, onu-tädi, suurem õde-vend) loevad ette pildiraamatuid 0-7 a lastele/lapsele. Tähtis on fotol tabada kujutada nii ettelugeja kui kuulaja/kuulajate rõõmu ja naudingut ettelugemise hetkel.


Head laste- ja noorteraamatud on selgunud

Lastekaitse Liit ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kuulutasid tänavu, 4. märtsil 2021 välja parimad möödunud aastal ilmunud laste- ja noorteraamatud. Lastekirjanduse eksperdid tegid valiku ligi 782 raamatu hulgast, millest 193 olid algupärandid ja 589 tõlkeraamatud. Nende hulgast valiti nimekirja 16 teost lastele ja 7 noortele. Oma lemmiku poolt hääletasid seekord ka noored lugejad ise.

VANAD ASJAD UURITUD

Eesti Lugemisühing ja SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum kutsusid ajaloost huvitatud 3. – 6. klasside õpilasi 11. korda vabariiklikul väikeste kodu-uurijate konkursil osalema. Sel aastal oli võistluse teemaks „Meie pere vanad asjad“.Üleskutsele vastas 14 kooli Eestimaa eri paigust. 

Toimus 3MR projekti õppekava ja metoodikat tutvustav seminar

Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimus 25. veebruaril miniseminar, kus Jaanika Monroc Tallinna Männi lasteaiast ja Anneli Laamann Tabasalu Teelahkme lasteaiast tutvustasid 3MR projekti õppekava ja metoodikat. 

LUGEMISPESA LUGEMISPESA

Lugemisühingu koduleht on saanud lapse. 

Lugemispesade toimekas sügis

Suve lõpus kuulutasid Eesti Lugemisühingu südid projektijuhid välja koguni 2 tegevust: lugemispesade konkurss (kontaktisik Kaja Kivisikk) ja lugemispesade pildistamine rahvusvahelise väljaande jaoks (kontaktisik Meeli Pandis). 

20 oktoober on ettelugemispäev

Leia, kellele lugeda ja mida lugeda! 

Üheteistkümnes väikeste kodu-uurijate konkurss kutsub osalema

2020/2021. õppeaastal on üleriigilise väikeste kodu-uurijate uurimistööde võistluse teema „Meie pere vanad asjad". Eesti Lugemisühing ja SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum kutsuvad kõiki 3. - 6. klasside õpilasi uurima enda või sugulaste kodudes leiduvaid põnevaid vanu esemeid. Kirjutada võib näiteks vaaremale kuulunud ehetest või vana-vanaisa ehitatud mööblist, vanaema leeriskäimise kleidist või isa esimesest mängukarust.

Väikesed kodu-uurijad pidasid kümnendat sünnipäeva

11. septembril kutsuti Järvamaale Roosna-Alliku mõisa tänupäevale need 3.-6. klasside õpilased, kes olid 2019/2020. õppeaastal kirjutanud vabariiklikule võistlusele kodu-uurimustöö teemal „Meie kandi keel ja kombed“. Võistlusele saadeti kokku 70 võistlustööd. Korraldajate suureks üllatuseks osalesid ka õpilased Soomest ja Austraaliast.

LUGEMISPESADE KONKURSS

Eesti Lugemisühing kuulutab välja lugemispesade konkursi!
Konkurss toimub kahes kategoorias: LASTEAIAD ja KOOLID

Väikesed kodu-uurijad kohtuvad 11 septembril Roosna-Allikul

Kolme Paide õpetaja - Eve Kraisi, Heli Prii ja Tiina Kivimäe eestvedamisel ning Eesti Lugemisühingu ja Järvamaa Muuseumi toel on juba 10 aastat korraldatud uurimistööde võistlust 3. – 6. klasside õpilastele.
Käesoleval õppeaastal oli võistluse teemaks „Meie kandi keel ja kombed“. Korraldajate üllatus oli suur, kuna 70 saadetud uurimuse hulgas olid ka võistlustööd Soomest ja Austraaliast.

© 2020 Eesti Lugemisühing