Väikesed kodu-uurijad kohtuvad 11 septembril Roosna-Allikul

Väikesed kodu-uurijad kohtuvad 11 septembril Roosna-Allikul

Kolme Paide õpetaja - Eve Kraisi, Heli Prii ja Tiina Kivimäe eestvedamisel ning Eesti Lugemisühingu ja Järvamaa Muuseumi toel on juba 10 aastat korraldatud uurimistööde võistlust 3. – 6. klasside õpilastele.

Käesoleval õppeaastal oli võistluse teemaks „Meie kandi keel ja kombed“. Korraldajate üllatus oli suur, kuna 70 saadetud uurimuse hulgas olid ka võistlustööd Soomest ja Austraaliast.

Tänupäev kõikidele väikestele kodu-uurijatele ja nende juhendajatele toimub 11. septembril Järvamaal, Roosna-Alliku mõisas. Toimub konverents, kus lapsed ise oma kõige omanäolisemaid käsitsi kirjutatud võistlustöid esitlevad. Jagatakse kiidukirju ja korraldajate poolt keedetud tänumoosi. Kuulutatakse välja 11. võistluse teema.

Kümne aasta jooksul on võistlusele saadetud kokku 853 uurimistööd, mis kõik on saanud hindajatelt personaalse kirjaliku tagasiside.

Konkursil osalejad on nagu üks pere. Nii on juhendajate hulgas lisaks õpetajatele palju laste pereliikmeid. Osalejad on kiitnud tänupäevade kodust atmosfääri, nagu üks suguvõsa peaks oma kokkutulekut. Räägitaksegi ju kodustest asjadest.

Tänupäeva ajakava

Väikeste kodu-uurijate 10. sünnipäev

Pidu toimub 11. septembril 2020 Roosna-Alliku mõisas.

11:00 avame üheskoos tänupäeva.

11:15 algab tutvumine mõisaga ning toimub jalutuskäik

Pärnu jõe algusesse. Juhendajaid palub Tartu Ülikooli

emakeeleõpetuse dotsent Helin Puksand koolitundi. Teema

on „Keelesäutsud“.

12:00–13:30 pakutakse tegevuste vahel lõunasööki.

14:00 algab konverents.

15:00 täname ja kiidame kõiki osalejaid ning kuulutame välja

järgmise uurimistöö teema.

15:30 sööme sünnipäevatorti.

Heli Prii

Aug 27, 2020