3MR (Making the Most of the Magic of Reading) - pildiraamatute ettelugemisprojekt

Eesti Lugemisühing osaleb pildiraamatute ettelugemisprojektis „3 MR“. Käesoleva Erasmus+ programmi toel läbiviidava projekti üldeesmärgiks on teadlikustada kvaliteetsete pildiraamatute ettelugemise olulisust koolieelses eas (kuni 7. eluaastani), sh ka sotsiaalmajanduslikult kehvemates tingimustes ning erineva kultuuritaustaga lastele.

Lugemisega seotud raskustega tegelemine on vaevarikas. Palju kergem on aga neid raskusi ennetada juba varakult enne kooliminekut! Varane kokkupuude narratiividega on ülimalt oluline väikelapse edaspidise arengu toetamisel.
Kolme aasta jooksul koostavad Rumeenia, Belgia, Itaalia ja Eesti kirjaoskuse edendamise tegelevad ühingud korraliku pildiraamatute ettelugemise õppekava koos juhendmaterjalidega. Juhendmaterjalid on mõeldud lastega töötavate elukutsete esindajate (lasteaiaõpetajad, eripedagoogid, logopeedid, lapsehoidjad, raamatukoguhoidjad, pedagoogikaüliõpilased jne), lapsevanemate ja vabatahtlike koolitamiseks. Õppekava saab enne rakendamist läbi proovitud ja kohandatud Eesti oludele. Projekti koduleht koos videote ja nõuannetega jääb vabalt jagatavaks ja kasutatavaks ka peale projekti lõppu.

Kusiganes laps veedab suurema osa päevast (kodus, lasteaias, haiglas, asendus- või turvakodus) – pildiraamatuid saab ette lugeda kõikjal!
Siin lehel jagame rõõmuga 3MR projekti infot. Jääge meiega!

logosbeneficaireserasmusleft_et.jpg
logo-3mr-big (1).png

3MR projekti õppekava ja metoodikat tutvustav seminar

Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimus 25. veebruaril miniseminar, kus Jaanika Monroc Tallinna Männi lasteaiast ja Anneli Laamann Tabasalu Teelahkme lasteaiast tutvustasid 3MR projekti õppekava ja metoodikat. 

Mesilane Miti raamatutarud on populaarsed

Tallinna Keskraamatukogu pakub alates 2017. aastast, mis oli Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, linna munitsipaallasteaedadele võimalust tellida rühmadesse põnevaid lasteraamatuid, ajakirju, heli- ja videosalvestisi jm.

Eesti Lugemisühing osaleb Erasmus+ programmis “3MR”

24.- 28. juunil 2019 viibisid Jaanika Monroc, Anneli Laamann ja Liina Velner Erasmus+ projekti 3MR (”Making the Most of the Magic of Reading”) raames Belgias, Liege’i Ülikooli juures suvekoolis. Toimusid pildiraamtute ettelugemisega seotud loengud, töötoad ja arutelud.

3MR projekti tegemised täies hoos

Eesti Lugemisühing on alates oktoobrist 2018 koos kolme riigiga (Belgia, Rumeenia ja Itaalia) osalenud projektis “3MR - Making the Most of the Magic of Reading”. Partnerriikide töögrupid on tegelenud pildiraamatute ettelugemise-alase õppekava ja metoodika väljatöötamisega.