Lastekirjandusega igapäevaselt kokku puutuvad inimesed üle Eesti  hindavad kord aastas lastele ja noortele mõeldud uudiskirjandust. Eesti Lastekaitse Liit hakkas 2009. aastal välja andma „Hea lasteraamatu” märki (al 2018. a ka "Hea noorteraamatu" märki).

Nimekirjad on abiks õpetajatele, lapsevanematele, lastega töötavatele spetsialistidele ja kindlasti ka lastele enestele kvaliteetse, huvitava ning köitva lugemisvara valimisel.

Raamatuid hindavate ekspertide seas on lisaks meie ühingu esindajatele ka Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu asjatundjad.

                     

Tutvu heade laste- ja noorteraamatutega läbi aegade Eesti Lastekaitse Liidu koduleheküljel.

Eesti Lastekirjanduse Keskus kogub, säilitab ja vahendab laste- ja noortekirjandust kõikidele huvilistele uurimuslikel, hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel.

Kui soovite lastekirjanduse ning heade laste- ja noorteraamatutega lähemalt tutvuda, palun tehke päring Eesti Lastekirjanduse Keskuse raamatukogust - https://elk.ee/kulastajale/raamatukogu/

Lisaks uurige ka Eesti lastekirjanduse Keskuse uudiskirjandust (kuu raamat, soovitused erinevatele vanusegruppidele, venekeelsed raamatud jne).

2021. a head laste- ja noorteraamatud: