Konverentsid

 • - 2019 - Konverents "Kirjaoskuse mitu nägu"

  Konverents „Kirjaoskuse mitu nägu“ – hariv punk õppeaastale

  Viiel klassiõpetajal oli võimalus 14. juunil osaleda Tartu Ülikooli kompetentsikeskuse Pedagogicum ja Eesti Lugemisühingu konverentsil „Kirjaoskuse mitu nägu“  ning laiendada silmaringi sisukaid ettekandeid kuulates: „Universaalne disain õppimisel“, „Õppeprogramm „Me loeme“ – õpilaste lugemispädevuse arengu toetamine“, „Digipedagoogika kirjaoskuse toetajana“, „Õigekeelsus ja muutuv keel“. Päeva teises pooles toimusid praktilise sisuga töötoad. Ühes neist esines ka meie kooli õpetaja Helena Saar.

  Heli Prii
  õpetaja

   

  Foto: Heli Prii

 • - 2020 - Lugemisühingu aastakoosolek ja kodulooline seminar

  Ühingu aastakoosolek ja kodulooline seminar toimus 12. juunil Paides

   

  Paide Ajakeskuses Wittenstein (palun sisestada lingina: https://wittenstein.ee/). võõrustas meid sooja suveilma ning sisuka ja tiheda programmiga. Aastakoosolekul vahetasime mõtteid nii olnud (Väikesed kodu-uurijad), käimasolevate (3MR – pildiraamatute projekt) kui ülessoojendamist vajavate projektide (Lugemispesa) kohta ning kuulasime küsimustiku „Kirjaoskuse õpetamine eriolukorras 2020“ kokkuvõtteid. Eriolukorras võimendusid õpilaste õpierisused segatuna emotsioonide ning motivatsioonipuudusega. Distantsõppe läbiviimist raskendasid nii riistvara kui internetiühenduse puudulikkus. Tuli õpetada lapsi ja lapsevanemaid, anda täpseid ja selgeid tööjuhiseid ning teha videotunde ilma vastavat metoodikat tundmata. Õppisid nii õpilased kui õpetajad. Lähemalt saab kokkuvõtetega tutvuda SIIN (kui autorid on nõus, siis panna Powerpoint/Powerpointid avalikuks lugemiseks).

  Päeva lõpetas ajalooline rännak Järvamaa Muuseumi (palun sisestada lingina: https://www.jarvamaamuuseum.ee/) teadusdirektor Ründo Mültsiga Paide ajaloolistes paikades Herman Hesse vanaisa, lihtsa ja mitmekülgse talupojatohtri, dr. Carl Herman Hesse (1802-1896) radadel.

   

  Eesti Lugemisühingu juhatuse nimel

  Liina Velner

 • - 2021 - Õppepäev 15. juunil Kääpal Kalevipoja kojas

  Õppepäev Kalevipoja Kojas

  Lugemisühingu sädeinimesed ja möödunud aasta projektides kaasa teinud lasteaedade ja koolide esindajad kogunesid Kääpale kenal päikselisel 15. juunil, kuulasid-vaatasid Kalevipoja Koja perenaise Annika ja toredate noorte giidide selgitusi ning meenutasid oma kokkupuuteid Kalevite kange pojaga. Vahetati kontaktandmeid ja sõlmiti kokkuleppeid edasiste ühistegevuste arendamiseks.

  Koos väljasõiduga kui ka lisaks virtuaalselt on toimumas ka ühingu üldkoosolek, mille käigus valitakse juhatus järgmiseks kolmeks aastaks.

  fotod Anneli Laamann ja Mare Müürsepp

  Mare Müürsepp

  Jun 17, 2021